+36-20-333-6475 info@omniverzum.hu
Oldal kiválasztása

Amikor egy év vége közeledik, és túl vagyunk a Karácsonyon, akaratlanul is felbukkan bennünk a lezárás érzése.

Ha ezt nem is tudatosítjuk, segítenek nekünk a médiában olvasható cikkek az év eseményeiről vagy épp a rádióban ismételt legjobb interjúk. Körbevesz minket a lezárás, de igazán kevesen szoktunk ennek teret és időt adni. Mert hát a Szilveszter éjszaka nem éppen a tudatos lezárásról, inkább a bódulatban, buliban töltött újévbe való átevickélésről szól.

Pedig érdemes lenne időt szánnunk arra, ami ekkor történik bennünk és körülöttünk. Bár energetikailag az újév nyáron kezdődik, mégis, a Gergely-naptár szerinti évváltást is felhasználhatjuk önmagunk fejlesztésére, az energiáink frissítésére, fókuszálására.

Minden évváltáskor lezárul egy energetikai időszak és elindul egy új. Megváltozik a tér, ami körbevesz minket, új energiák hatják át világunkat. Nem csak egy számmal írunk többet, hanem az energia, a lehetőségek, a motivációk, a dinamikák változnak meg körülöttünk, és ezáltal bennünk is.

Az újév nem csak az új lehetőségek, új fogadalmak idejét hozza el, nem csak az újrakezdés lehetőségét, hanem a fejlődés egy új szintje elérésének lehetőségét is. Ehhez a következő fejlődési lépcsőhöz pedig szükség van arra, hogy tudatosítsuk az előzőt, amin még állunk, és tudatosan lépjünk fel a következőre.

Sokszor tapasztalom, hogy az életesemények átbeszélésénél nincsen igazán időbeli tagoltság. Vagyis azért nem tud valaki nekem sikerről, fejlődésről beszámolni, mert nincsenek mérföldkövek, állomások, amik mentén szakaszokra tudná bontani az életét és a fejlődését. Általában a nagyobb életesemények azok, amelyek meghatározzák életünk egyes időszakait: születés, halál, esküvő, válás, költözés, új munkahely, egyebek.

De a belső fejlődésünknek, az átalakulásunknak, a változásaink lépcsőinek nem adunk szakaszokat. Ezért nem is igazán tudjuk mérni, vagy éppenséggel nem tudjuk megélni azt, amikor valami változik, fejlődik és nem tudjuk rögzíteni az eddig elérteket, hanem csak átsiklunk felettük, természetesnek véve, ami van, és tudattalanul lépünk az újba.

Évente lehetőséget kapunk arra, hogy tudatossá tegyük a mindennapjainkat, külső és belső változásainkat. Az év lezárására való készülés és az újév megnyitása egy ilyen küszöb, amin átmenve minden évben számot vethetünk, értékelhetünk és tervezhetünk.

Az újév egy lehetőség a tudatos évzárásra és évindításra, ezzel teremtve nekünk lehetőséget az önvizsgálatra, a saját fejlődésünk és a saját életünk elemzésére és annak megtervezésére, hogy merre kívánunk tovább haladni.

Az évekre való bontása az életünknek és terveinknek egy jó módja annak, hogy valóban lássuk a lépéseket, amit sikerült megtennünk. Mert ezek a lépések sokszor a természetesség jegyében elvesznek az önértékelési problémákban, és elfelejtjük mérni, hova jutottunk. Csak a menésre, a feladatokra, a kihívásokra koncentrálunk, de nem látjuk, mekkora utat tettünk meg. Katarzis vagy épp egy életesemény kell ahhoz, hogy érezzük és megtapasztaljuk a fejlődést.

 

Bár 1 év nem sok idő az egész életet nézve, de mégis sokat tud adni, amikor átnézem, hogy mi is történt velem 365 nap alatt. Segít újra sínre kerülni, meghatározni magamnak az irányokat és leginkább támogat abban, hogy összegezzem az elérteket és tudatosítsam, mim van, mit értem el, mire lehetek büszke vagy épp mit kellene máshogy csinálnom. Egyfajta megállás és körbetekintés lehetősége ez, amit érdemes minden évben megtenni.

Zárjuk hát tudatosan az évünket, és kezdjük a következőt is így, hogy fókuszt és irányt adjunk a következő 365 napunknak, hogy 1 év múlva láthassuk, miben fejlődtünk, miben nem, és azt is, merre érdemes tovább haladni.

Ehhez sokféle gyakorlatot tudunk segítségül hívni.

Egyrészt érdemes egy „fizikai nagytakarítást” végezni, hogy ne vigyünk magunkkal semmit, amire nincs már szükségünk. De nem ám csak a lakásunk tárgyainak szelektálásáról van szó, hanem virtuális, online lomtalanításról is.

Ne csak a házunkban gondolkodjunk, hanem telefonunk, számítógépünk és egyéb okoskészülékeinket, autónkat, táskánkat is érdemes „kitakarítani” és megszabadítani a felesleges, idő- vagy épp helyrabló dolgoktól, tartalmaktól. A hely felszabadítása lehetőséget teremt arra, hogy új dolgok léphessenek az életünkbe.

Emellett a nem használt dolgok kirakása életünkből sok beállt, rögzült energiát is kitessékel otthonunkból, így energia is szabadulhat fel bennünk, nem beszélve a digitális tárhelyről, ami újra rendelkezésünkre állhat.

Emellett természetesen érdemes nem csak a fizikai terünket átnézni, hanem életünk egyéb területeit is. Készíthetünk listát az évről négy nézőpont szerint:

  1. Mi az, amit akartam és volt az évben?
  2. Mi az, amit nem akartam és volt az évben?
  3. Mi az, amit nem akartam és nem is volt idén?
  4. Mi az, ami akartam, de nem volt benne részem?

Ez a 4 nézőpont az egész évre vetítve segít, hogy megtanuljuk értékelni, amink volt vagy épp nem volt, de nem is akartuk. Emellett segít rálátni, hogy milyen vágyak, tervek, célok nem valósultak még meg, és ezekben hogyan lehetne a következő évben fejlődni?

Érdemes azt is megvizsgálni, hogy mit értünk el az év során. Milyen sikereket, fejlődést éltünk meg, milyen új mérföldköveket értünk el? Ezekről listát írhatunk, és önbizalmunk, önértékelésünk is fejlődik ezáltal.

Bevethetünk egy kedvelt művészetterápiás gyakorlatot is.

Ehhez A/3-as fehér papírra, színes újságokra, ollóra és ragasztóra lesz szükségünk. Az újságból kivágott képek segítségével készítsük el évünk alkotását:

Mit szeretnék megtapasztalni, megélni a következő évben?

Érdemes pozitív dolgokban gondolkodni, a vágyainkhoz, terveinkhez, céljainkhoz képeket keresni az újságokban. Ha elkészült, akkor adjunk címet a képnek. Ki is rakhatjuk otthonunk falára, hogy minden nap lássuk, és pozitív energiával, lendülettel töltsön el minket.

A montázs eszköze segít fókuszálni az energiát, átgondolni, mit is szeretnénk, és a jelenből vett képek segítségével segít a valósághoz kötni mindazt, ami bennünk vágyként, célként vagy akár csak egy érzelemként van jelen.

Mindezeken túl van egy jó kis összefoglaló füzet, ami segít különböző életterületek vizsgálatával lezárni az előző, és megtervezni a következő évünket:

YearCompasshttps://yearcompass.com/hu/

Nyomtatható kis füzetecske, ami végig vezet minket a lezárás, összegzés folyamatán, és beemeli az újév terveit is.

Bármilyen módszert is választunk a tudatos évzárásra és a kezdetek elindítására, a lényeg, hogy legyünk benne jelen és valóban kapcsolódjunk közben önmagunkhoz.

Szánjunk időt a folyamatra, mert ha ezt megtesszük, 1 év múlva láthatjuk majd, milyen jól tudott ezáltal minket a Mindenség is támogatni. Hiszen nem csak önmagunknak, hanem a minket segítő erőknek is megmutatjuk ezzel, hogy elengedjük mindazt, ami már nem szolgál, és milyen irányban szeretnénk tovább haladni.

A Mindenség erői pedig segítenek minket elhatározásunkban, és tudják, merre vigyék hajónkat.

Írta: Marelin-Domokos Erzsébet
2023. december 27.

Ha megérintett ez a kis történet olvass tovább. Itt kérheted 3 részes ingyenes “Spiri-mini-tréningünket” amiben bemutatjuk az Omniverzum Szabadegyetem módszereit, majd rendszeresen küldünk léleképítő, önismeret fejlesztő tartalmakat.

ITT Kérheted INGYENES mini tréningünket >>>

KÉPZÉSEK

Szolgáltatásaink

Személyes képzéseink

Ismerd meg az Omniverzum Szabadegyetem képzéseit, válassz személyes képzéseink közül.

Távoktatás képzéseink

Otthonodból, saját időbeosztásod szerint is elvégezheted az Omniverzum Szabadegyetem képzéseit.

Online tanfolyamok

Rövidebb, online kurzusainkon egy-egy spirituális részterületet sajátíthatsz el, akár otthonodból.

Köszönjük, hogy igényelted Önismereti program tájékoztatónkat